Hijaluronski fileri- upoznajte ih do najsitnijih detalja! Saznajte kako ova prirodna supstanca ulepšava i podmlađuje vaše lice i do nekoliko godina unazad.


For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Politika Privatnosti.
I Accept

Da li ste primetili da je ceo #beauty svet poludeo za hijaluronom? Ovaj sastojak nalazi se u gotovo svim kozmetičkim preparatima za negu lica- kremama, serumima, tonicima. No, to verovatno već znate, a možda i već imate na svojoj polici kremu sa hijaluronom. Vreme je da pređemo na sledeći nivo nege lica koji garantuje najbolje rezultate! Ona obuhvata kvalitetne hijaluronske filere i stručne lekare koji znaju precizno da ga ubrizgaju u određena mesta kako bi vaše lice, vrat i dekolte bili podmlađeni, lepši i blistaviji! Jer, vreme je da se zaljubite u svoj izraz u ogledalu!

Istina je da magični štapić koji bi uklonio bore sa vašeg lica, podmladio kožu, popunio usne ili naglasio jagodice ne postoji. Ali, hijaluronski fileri u rukama lekara sa iskustvom postoje, i oni baš to i rade! Pitate se kako? Odgovaramo u nastavku teksta na većinu pitanja kako biste znali apsolutno sve o hijaluronskim filerima!

Šta  su hijaluronski fileri?

Hijaluron (hijaluronska kiselina, hijaluronski fileri) je prirodna supstanca koja se nalazi u našem telu. Njena glavna karakteristika je sposobnost da veže veliku količinu vode. Na taj način ona popunjava bore i vraća koži jedrinu, zategnutost i svežinu. Hijaluronski fileri nadoknađuju izgubljeni volumen i elastičnost kože koji nastaju kao posledica starenja. Pored toga, hidriraju kožu što licu momentalno daje svež i blistav izgled.

Hijaluronska kiselina ima važnu ulogu u obnavljanju i regeneraciji kože, zbog čega se primenjuje u procedurama podmlađivanja. Sam hijaluron, delimično stimuliše proizvodnju kolagena i elastina, što usporava starenje kože. Kako je sastavni deo našeg tela, organizam je za razliku od drugih supstanci prepoznaje kao svoju i prihvata kao kompatibilnu.

Sve o hijaluronu, njegovoj upotrebi u antiage medicini i kozmetici saznajte u tekstu – Hijaluron – odgovori na sva pitanja!

hijaluronski fileri

Kada je pravo vreme za hijaluronske filere?

Odlična stvar kod hijaluronskih filera jeste što možete odmah početi da ih koristite čim primetite prve bore. Takođe, ukoliko želite da povećate volumen usana, oblikujete jagodice ili donju vilicu, fileri mogu ulepšati lice i pre pojave znakova starenja.

Hijaluronski fileri se koriste za:

hijaluronski fileri bore
Hijaluronski fileri protiv bora

Apsolutno da! Evo odmah i objašnjenja zašto. U mladosti lice ima oble konture, definisanu donju vilicu i istaknute jagodice koji čine trougao mladosti. Starenjem dolazi do gubitka volumena masnog tkiva, slabljenja mišića i ligamenata u potkožnom delu lica. Takođe, sama koža gubi kolagen, elastin i hijaluronsku kiselinu. Rezultat toga je opuštena, suva i tanka koža.

Gubitak punoće u središnjem delu lica dovodi do gubitka konture jagodica i pojave upalih obraza i udubljenih podočnjaka. Donja vilica i brada nisu više jasno definisane. Koža počinje da „visi” posebno u donjem delu lica, a mladalačke konture postepeno nestaju. Lice gubi prirodne proporcije, a na kraju i privlačnost.

Hijaluronski fileri vraćaju izgubljeni volumen, popunjavajući i bore. Ubrizgani na prava mesta daju potporu mišićima i ligamentima, vraćaju mladalačke konture i podižu tonus lice. Pored toga, hijaluronska kiselina vraća koži hidriranost, punoću i sjaj.

Hijaluronski fileri za usne

Ako ste na našoj listi zastali kod korekcije usana hijaluronom jer želite da im povećate volumen, preoblikujete oblik ili podignete pale uglove – evo detalja!
Vaše lice, kao i usne su jedinstveni. Korekcija usana ne može biti imitacija izgleda tuđih usana, jer lice tako gubi ono najvažnije-svoju posebnost. U našoj ordinaciji, bilo da se radi o povećanju volumena, isticanju Kupidonovih lukova ili samo hidrataciji usana, ovaj tretman je potpuno prilagođen vašem licu. Na taj način, ono zadržava svoju jedinstvenost i prirodnost izraza.

Da bismo dobili atraktivne usne a ne samo volumen, moramo poznavati anatomiju kako bismo hijaluron ubrizgali u one delove koji ističu lepotu i oblik usana. Ništa manje nije važan ni odabir adekvatnog filera, određene gustine i čvrstine. Tako, za korekciju volumena biramo mekše hijaluronske filere, koji imitiraju strukturu samih usana. Dok, kada želimo isticanje kontura ili Kupidonovih lukova, moramo koristiti nešto čvršći filer.

Napomena: Struktura kvalitetnih hijaluronskih filera je slična strukturi usana, tako da nema neprirodnog osećaja stranog tela u usni. Senzbilitet primenom hijalurona ostaje potpuno očuvan, pa o tome ne morate da brinete!

hijaluronski fileri usne pre i posle
Hijaluronski fileri- pre i posle 1 ml hijalurona. Rad dr Miloša Živkovića.

Detaljan opis procedure popunjavanja usana hijaluronskim filerima, slike pre i posle otkrijte u tekstu – Povećanje usana hijaluronom.

Povećanje jagodica

Šta mislite koji tretman hijaluronskim filerima je na vrhu liste? Tačan odgovor je konturisanje jagodica i obraza jer su naglašene, visoke i pune jagodice simbol mladalačkog izgleda i lepote. Uz ovaj tretman obično se radi i popunjavanje obraza koji postaju ravni sa godinama, a lice dobija umoran izgled.

U samo nekoliko minuta ovim tretmanom licu se vraća izgubljeni volumen, pa je rezultat mlađi i atraktivniji izgled! Ako želite da saznate kako da dobijete jagodice koje će ulepšati vaše lice sve odgovore možete dobiti u ovom tekstu.

Lifting lica

Jedna od najpopularnijih primena hijaluronskih filera u estetskim procedurama je upravo za takozvani nehirurški „lifting lica. To se postiže ubrizgavanjem hijalurona u delove lica gde je gubitak volumena tokom starenja najuočljiviji, kao i u delove lica u kojima se daje potpora ligamentima.

Kao što smo već objasnili, ukoliko se hijaluronski fileri aplikuju na prava mesta oni ne samo da vraćaju volumen i konture licu, već daju podršku mišićima i ligamentima što „podiže“ tonus lica.

Međutim, treba imati u vidu da je moć hijalurona ograničena i da nije svako kandidat za ovaj tretman. Osobe sa nedostatkom punoće u licu i blago opuštenom kožom su idealni kandidati. Njima će fileri vratiti konture i volumen, te će im lice izgledati podignuto i zategnuto. S druge strane, kod osoba sa vidno opuštenom kožom i viškom masnog tkiva posebno u donjoj trećini lice, hijaluronski fileri ne mogu da pruže taj efekat. Naprotiv, u tom slučaju se mora biti obazriv sa upotrebom hijaluronskim filerima kako se ne bi dobilo „prepunjeno“ lice i veštački izgled.

Više o liftingu lica hijaluronom u pročitajte u tekstu: Lifting lica hijaluronom u 8 tačaka . Prikaz slučaja podizanja i podmlađivanja lica filerima sa slikama pre i posle pogledajte u tekstu: Zatezanje lice filerima nakon pedesete godine.

hijaluronski fileri lifting jagodice
Korekcija jagodica, nazolabijalnih bora, marionetskih bora i brade hijaluronom. Rad dr Miloša Živkovića.
Podmlađivanje čela i temporalne regije

Kako bismo vam približili proces starenja i proceduru podmlađivanja slepoočne regije hijaluronskim filerima prikazaćemo vam slučaj naše pacijentkinje Slađane (40+).

Slađana nam se obratila jer je primetila nedostatak punoće u slepoočnicama i jagodicama, pojavu bora i gubitak kontura lica. Na osnovu detaljnog pregleda napravili smo plan koji nije podrazumevao samo podmlađeni izgled lica! Naime, želeli smo da Slađanino lice dobije atraktivniji i ženstveniji izgled. Nakon procedure hijaluronskim filerima smo vratili oblik i punoću slepoočnicama i jagodicama, a same konture učinili mekšim i ženstvenijim.

Sve o podmlađivanju i popunjavanju slepoočne regije pročitajte u tekstu: Čelo i temporalna regija (slepoočnice).

hijaluronski fileri lifting
Korekcija jagodica, obraza i temporalne regije hijaluronom. Rad dr Miloša Živkovića.
FULL FACE APPROACH

Savremeni antiage koncept koji posmatra vaše lice kao celinu! Onse fokusira na poboljšanje više regija na licu, kombinujući različite nehirurške tretmane a efekat je dramatično privlačniji i mlađi izgled.

Zbog toga tretmane hijaluronskim filerima često radimo i sa laserskim tretmanima, biorevitalizacijom, kao i ostalim tretmanima za podmlađivanje kože i lica. Slike pre i posle naših pacijenata kod kojih je primenjivan full face pristup licu, možete pogledati klikom na link.

podizanje jagodica dermalnim filerima
Ožiljci od akni

Problematična koža sklona aknama zna da znatno poljulja samopozdanje, a čak i kada se ovaj problem reši adekvatnim tretmanima ostaju ožiljci od akni. Ožiljci koji imaju dovoljnu širinu značajno se ublažavaju popunjavanjem hijaluronskim filerima. Prema našem iskustvu idealna kombinacija tretmana za ovaj problem jesu CO laser, TCA piling i hijaluronski fileri.

HIJALURONSKI FILERI- NAJČEŠĆA PITANJA

Svi smo videli predimenzionirana lica, prevelike jagodice, neprirodno pomeranje hijalurona tokom mimike i smejanja, izdužene brade i veštački izgled, tako da potpuno razumemo vaš strah! Preterivanje i neprirodan izgled nastaju usled pogrešne indikacije i usled injektovanja hijaluronskih filera ne samo u prekomernoj količini, već i na pogrešno mesto. Standardi lepote se menjaju uticajem društvenih mreža, industrije kozmetike, mode i lepote. Međutim, za željeni cilj tretmana mi prvo moramo sagledati prirodne karakteristike vašeg lica i ne dozvoliti da nam trenutni i često prolazni trend poremeti rasuđivanje.

Za dobar rezultat je pre svega neophodan detaljan pregled lica najpre u mirovanju, a zatim i u pokretu kako bismo razumeli šta se dešava sa licem tokom priče i smejanja i videli kako će se tretirana regija ponašati tokom mimike. Prilikom pregleda potrebno je sagledati celo lice, obeležiti delove koji ne zahtevaju korekciju, delove kojima je korekcija neophodna kao i delove u kojima jeste došlo do promena, ali one nisu previše izražene.

Prvi korak je tretiranje regija sa najizraženijim promenama i to je ujedno prvi deo tretmana. Nakon završenog prvog dela tretmana zakazujemo kontrolu za mesec dana gde ćemo proceniti rezultate i videti šta je sa ostalim promenama, koje od njih zahtevaju dalju korekciju, a koje ne i napraviti dalji plan tretmana.

Tretman počinje pregledom lekara koji će odabrati odgovarajuću količinu i vrstu filera. Nakon pregleda, nanosi se lokalni anestetik u vidu kreme, kako bi tretman bio bezbolan. Sledeći korak je ubrizgavanje hijalurona izuzetno tankim iglicama ili tupom kanilom. Nakon tretmana, spremni ste da se vratite svojim svakodnevnim aktivnostima!

24h nakon tretmana ne treba koristiti šminku i kozmetičke preparate. Takođe, ne bi trebalo da vežbate ili upražnjavate veću fizičku aktivnost. Posle tog perioda nastavljate sa uobičajenom negom lica.

Tretiranu regiju ne bi trebalo masirati ukoliko nije drugačije preporučeno od strane lekara. U naredne 2 nedelje ne preporučuje se aktivno sučanje, sauna niti drugi estetski ili kozmetički tretmani.

Tretirana regija se može hladiti, ali kratotrajno i ne direktim kontaktom leda sa kožom kako ne bi došlo do pojave smrzotina. Ukoliko vam se na usnama pojavljuje herpes simplex, napomenite to vašem lekaru kako bi se upotrebom adekvatnih preparata izbegla ova infekcija.

Zahvaljujući kvalitetnim hijaluronskim filerima koje koristimo, a koji se potpuno stapaju sa vašim tkivom, efekti mogu trajati i do 24 meseca. Dugotrajnost hijaluronskih filera pre svega zavisi od kvaliteta hijalurona i regije.

  1. Hijaluron aplikovan u usne traje od 6-12 meseci.
  2. U nazolabijalnim borama, bradi, podočnjacima oko godinu dana.
  3. jagodicama hijaluron traje čak do 2 godine.

Navedeno trajanje hijaluronskih filera je okvirno i zavisi od starosti pacijenta, metabolizma, fizičke aktivnosti i drugih faktora.

Količina hijalurona je individualna i zavisi od regije koja se tretira i intenziteta promena koje se tretiraju. Jedini siguran način je pregled gde na osnovu promena nastalih usled starenja i problema koje želite da korigujete pravimo individualan plan.Kako biste ipak imali određenu ideju navešćemo okvirne količine hijaluronskih filera za najčešče korekcije.

  • Za korekciju jagodica prosečna količina za vidljivi efekat je 1 ml hijaluronskih filera po strani, odnosno 2 ml za obe jagodice.
  • Kada se radi o podočnjacima prosečna količina za njihovi korekciju je 2 ml hijalurona, od kojih se jedan aplikuje u regiju oko podočnjaka kako bi se dala podrška podočnjacima, a jedan u same suzne brazde.
  • Za popunjavanje nazolabijalnih bora količina hijaluronskih filera se kreće između 1 – 2 ml.
  • Za korekciju usana količina hijalurona je obično 0,5 – 1ml.
  • Za oblikovanje donje vilice i brade količina koja je potrebna obično iznosi 3 ml.

U našoj ordinaciji koriste se samo provereni, najvalitetniji preparati hijaluronskih filera kao što su JUVÉDERM fileri Vycross generacije –Volux, Voluma, Volift, Volbella, Volite. Njih odlikuju maksimalna bezbednost, prirodan efekat i dugotrajnost. Pored JUVÉDERM filera za određene indikacije nekada biramo Restylane , Teosyal i Belotero hijaluronske filere. Ovi brendovi takođe poseduju USA FDA (The United States Food and Drug Administration) odobrenje.

Nije. Tretman hijaluronskim filerima počinje tako što se nanosi lokalni anestetik u vidu kreme, a koriste se izuzetno tanke iglice ili  kanila, zahvaljujući čemu je ovaj tretman minimalno bolan.

Hijaluronska kiselina je prirodna supstanca, zbog čega je tretman hijaluronom izuzetno bezbedan, a neželjene reakcije su svedene na minimum. Međutim da bi tretman zaista bio siguran neophodno je koristiti registrovane i odobrene hijaluronske filere. U situaciji kada na tržistu postoji mnogo hijaluronskih filera, od kojih je masa sumnjivog kvaliteta, lako može doći do neželjenih efekata.

Uvek je najsigurnije koristiti hijaluronske filere odobrene od strane Američke agencije za hranu i lekove (engl. Food and Drug Agency-FDA) koji su prošli strogu kontrolu i zadovoljili visoke standarde. Za razliku od proizvoda koji imaju Evropski CE sertifikat gde se proverava samo sadržaj i ispravnost hijalurona u špricu, kod FDA odobrenih hijaluronskih filera se ispituje i ponašanje hijalurona u tkivu nakon ubrizgavanja i to u dužem vremenskom periodu što je od ključne važnosti.

Najbolja stvar kod ove procedure jeste što se rezultati vide odmah nakon tretmana, koji traje oko petnaestak minuta! Već kada vam lekar da ogledalo moći ćete da primetite razliku, ali najbolji estetski rezultat vidljiv je nakon dve nedelje kada se hijaluron lepo uklopi u vašu sredinu i počne da „radi“.

Hijaluronski fileri ne nestaju odjednom nakon navedenog vremenskog perioda, već postepeno zbog čega je pametno planirati minimalnu korekciju nakog određenog vremena. Za usne to je obično nakon 6 meseci, dok za bore, podočnjake i jagodice nakon 6-12 meseci.

Određeni lekovi i suplementi povećavaju šanse za modrice. Stoga se savetuje da pacijent ne bi trebalo da uzima Aspirin, vitamin E, gingko i preparate na bazi omega 3 masnih kiselina deset dana pre tretmana. Ukoliko to nije moguće, intervenciju je i dalje moguće uraditi, samo sto postoji veća verovatnoća za nastanak modrica. Takođe se preporučuje izbegavanje alkohola i nesteroidnih protivupalnih lekova kao što su ibuprofen i diklofenak.

Za smanjenje otoka nakon tretmana , preporučuje se Arnika gel ili tablete, kao i upotreba hladnih obloga. Ananas, papaja, vitamin C pomažu u brzom oporavku.
Ako je potrebno, možete naneti korektor na lice, iako je šminkanje zabranjeno na dan tretmana.

Tehnika aplikacije kanilom i tehnika iglom imaju svoje prednosti i mane.

1. Aplikacijom hijaluronskih filera kanilom, smanjujemo povredu tkiva, budući da proceduru izvršimo kroz samo jedan ubod. Nakon aplikacije hijaluronskih filera kanilom verovatnoća nastanka modrica i otoka je minimalna, pa ne postoji period oporavka zbog čega je tehnika kanilom metoda izbora za delikatne regije poput podočnjaka. Po završetku tretmana hijaluronskim filerima zahvaljujući kanili pacijenti se odmah vraćaju uobičajenim aktivnostima, bez modrica, otoka i oporavka.

2. Prednosti igle ogledaju se u većoj preciznosti, ali i boljem efektu liftinga. Iglom je moguće hijaluronske fileri aplikovati direktno na kost, čime je efekat liftinga najveći. Mana tehnike iglom je mogućnost pojave manjih modrica.

MD kodovi (medicinski kodovi) su tehnika injektovanja hijaluronskih filera pri kojoj na osnovu problema univerzalno biramo tačke na licu koje korigujemo. Tako na primer za korekciju nazolabijalnih bora ili za pad središnjeg dela lica prema toj metodi su potrebne korekcije jagodica, prednjeg obraza, dela ispod jagodica i samih bora. Međutim, šta se dešava ako pacijent već ima izražene jagodice? Zaključićete da se to pravilo ne može primeniti na svakog, jer sasvim sigurno vodi u neprirodan izgled.

Ukoliko razmislimo o gore navedenom, možemo zaključiti da i samo 1 ml hijalurona aplikovan u pogrešno mesto može biti previše. Zamislite situaciju sa kojom se često susrećemo u praksi. Pacijent ima izražene nazolabijalne bore, gubitak volumena u prednjem delu lica i slepoočnoj (temporalnoj) regiji, ali odličnu projekciju spoljašnjih delova jagodica. Korekcija jagodica sa samo 1 ml hijalurona u tom slučaju može značajno pogoršati izgled lica i dodatno istaći delove gde fali volumen. Ali, ukoliko se odlučimo za opciju da korigujemo samo delove gde postoji problem, u ovom slučaju prednji obraz, slepoočnice i bore sa 3 ml hijalurona pacijent će izgledati potpuno prirodno i znatno mlađe.

Drugi problem koji vodi u neprirodan izgled jeste pokušaj da se hiruški problem reši hijaluronskim filerima. Suština je jednostavna- ukoliko postoji značajan pad lica, višak kože i opuštenost potkožnog tkiva najbolji rezultat se dobija hiruškim tehnikama. Prekomerna upotreba hijalurona može zamaskirati navedene promene, ali po cenu neprirodnog izgleda koji se ogleda u predimenzioniranim jagodicama, natečenim obrazima i izduženom bradom, što smo već svi imali priliku i da vidimo.

U navedenoj situaciji imamo dve opcije: odlučiti se za hirušku intervenciju za optimalan efekat ili ukoliko iz bilo kog razloga niste spremni za hirurgiju, onda korigujete promene hijaluronom bez prepunjavanja lice i menjanja fizionomije. Istina, promene nastale tokom starenja će i dalje biti vidljive, ali ublažene uz očuvanu fizionomiju i prirodan izgled.

Pojava grudvica ne predstavlja ozbiljnu komplikaciju, ali ipak, treba obratiti pažnja na njenu pojavu.

Nakon tretmana, područje u koje je aplikovan hijaluronski filer se nežno masira da bi se grudvice omekšale i bolje rasporedio materijal. Ponekad se može preporučiti i blaga masaža kod kuće ako se osećaju grudvice nakon 48 sati od procedure.
Ukoliko grudvice ne nestaju posle 3-4 nedelje (toliko je potrebno vremena fileru da se “slegne”), posavetujte se sa doktorom koji će ih ukloniti masažom ili hijaluronidazom.
Grudvice koje nastaju na samom mestu uboda su posledica loše tehnike injektiranja i/ili osetljivosti tkiva- takozvani noduli , a najčešće nestaju za 2-3 nedelje.

Dešava se da nam dođu pacijenti koji su već negde radili proceduru i nezadovoljni su rezultatima, jer su stavili previše hijaluronskih filera i umesto podmlađenog i lepšeg izgleda imaju kontaefekat. Taj problem jednostavno rešavamo zahvaljujući enzimu hijaluronidazi koji se koristi za uklanjanje hijalurona, stručnosti i iskustvu naših lekara.

Rezultati hijaluronidaze, odnosno uklanjanja hijaluronskog filera su vidljivi za 15 minuta do 24-48 sati.

Čak i nakon nestanka filera, koža tretirana hijaluronom izgleda lepše i mlađe, jer je hijaluronska kiselina tokom vremena stimulisala obnavljanje kože, hidrirala je i dala potporu. U bilo kom trenutku možete prestati sa upotrebom hijaluronskih filera bez posledica, čak naprotiv koža će izgledati bolje čak i nakon potpune resopcije hijalurona. Zato je hijaluronska kiselina broj jedan tretman u antiage medicini.

Ukoliko bi se agresivno pritiskala i masirala tretirana regija, postoji mogućnost da se filer pomeri. Dakle, savetuje se da se ona ne dira, ukoliko ne osetite pojavu grudvica- tada možete primeniti blagu masažu.

U svakom slučaju, hijaluronski filer ukoliko je pravilno odabran i injektovan, ne migrira i ne “šeta po licu” , za razliku od silikonskih i sličnih filera koji su opasni i u većini zemalja zabranjeni.

U većini slučajeva ne postoji nikakav problem ako u prethodnom tretmanu nije bilo komplikacija. Morate reći svom doktoru kada ste imali prethodni tretman, koji je proizvod upotrebljen i koja količina.

Ovo pitanje nam često postavljaju prijatelji, poznanici i pacijenti. Koji su neželjeni efeti i da li su hijaluronski fileri bezbedni? Naš odgovor glasi:

Ukoliko se koriste registrovani i provereni preparati, a u našoj ordinaciji se koriste JUVÉDERM, Restylane i drugi registrovani fileri i ako tretman rade sertifikovani lekari, tretman je potpuno bezbedan.

Za bezbedan tretman i maksimalne rezultate treba vam:

  1. zdravstvena ustanova od poverenja
  2. obučeni, profesionalni setifikovani lekari
  3. prirodni materijali/registrovani preparati hijaluronskih filera
  4. stručna tehnika apikacije lekara

Veliki izbor tehnika procedura i kvalitetan sastav hijaluronskih filera uticao je na smanjenje broja komplikacija. Osetljivost, crvenilo i otoci su privremeni i nestaju za nekoliko dana. Ukoliko se pojave modrice, potreban je određeni period da se smanje, tako da je važno planirati tretman unapred, pre bilo kakvog važnog događaja. Asimetrija se ispravlja pomoću dodavanja određene količine dermalnog filera.

Za vreme i nakon tretmana , tretirana regija se blago masira kako bi se aplikovani materijal što bolje rasporedio i smanjila pojava kuglica. Ukoliko kuglice ne nestaju nakon mesec dana od tretmana, one se mogu razgraditi enzimom hijaluronidaze.

Ozbiljne komplikacije su vrlo retke.

Vrlo važna napomena: Neželjeni efekat neproverenih filera jesu komplikacije u vidu granula koje se javljaju kod hijaluronskih filera lošeg kvaliteta ili veštačkih materijala.

Hijaluronski fileri su kontraindikovani kod teških poremećaja somatskih simptoma, akutnih stanja hroničnih bolesti,  lokalnih zapaljenja,  dermatološke bolesti u području injekcije, problema sa funkcionisanjem imunološkog sistema, sklonosti ka nastanku ožiljaka, zaraznih bolesti i u trudnoći.

Iako je to veoma retko, ipak postoji mogućnost. Zato je veoma važno da ovu proceduru obavljate u zdrastvenoj ustanovi i da izvođenje obavljaju stručni lekari.

Postoji mnogo različitih vrsta dermalnih filera, ali najpopularniji i najčešće korišćeni su fileri sa hijaluronskom kiselinom. Koriste se zbog njihove bezbednosti, učinkovitosti i jednostavne aplikacije. Vrste hijaluronskih filera se razlikuju po gustini- koncentraciji, stepenu umreženosti i formulaciji. Ti faktori direktno utiču na trajanje njihovih rezultata. Većina hijaluronskih filera dolazi sa dodatkom anestetičkog sastojka lidokaina tako da se smanjuje potreba za dodatnim topikalnim anestetikom.

Između postavljanja implanta u vilicu i većih stomatoloških procedura, neophodno je da prođe 14 dana od zahvata kako biste mogli da uradite tretman hijaluronsmim filerima.

 

Ukoliko imate još neke nedoumice i pitanja a odgovor niste pronašli na listi, proverite stranicu našeg sajta –Često postavljana pitanja.

povecanje usana beograd

Hijaluronski fileri cena -Beograd

Cena tretmana razlikuje se od regije koja se tretira, što znači da zavisi od odabira preparata hijaluronskih filera i količine koja se aplikuje u kožu. Cene možete pogledati na stranici Cenovnik.

Dodatna pitanja

Na desktop verziji sajta se nalazi koristan vodič – Interaktivna mapa lica, pomoću kog možete odrediti problematična područja na vašem licu (bore, gubitak volumena, opuštenu kožu i sl.) i pronaći odgovarajuće tretmane kojima se ovi problemi rešavaju.

Ukoliko imate dodatnih pitanja ili želite da zakažete svoje konsultacije sa našim lekarima, pozovite nas na 060/345-0304 ili nam pišite na estetikabgd@gmail.com.