Uvučena brada, mala i nerazvijena narušava harmoniju i lepotu lica a ovaj problem sa starenjem postaje sve izraženiji.

Kaže se da su balans i sklad jedni od najvažnijih faktora za srećan život. Da li je to tačno ili ne, ostavljamo vama da odlučite. Ono što sa sigurnošću znamo jeste da je sklad neodvojivi deo lepote lice.

Šta pod ovim podrazumevamo? Kada analiziramo lice delimo ga na tri trećine: gornju, srednju i donju trećinu. Te trećine su zapravo tri lako prepoznatljive regije lica: čeona, centralna regija očiju i nosa, te regija brade i vilice. Skladan odnos između ove tri regije je ono što direktno utiče na harmoniju i privlačnost lica. Ako je bilo koja od ove tri regije prenaglašena ili na neki način odudara od druge dve, lice postaje neskladno. To znači da su u tom slučaju harmonija i lepota lica neizostavno narušene.

uvučena brada filera

Jedan od delova lica koji umanjuje njegov sklad, a posebno utiče na izgled profila je mala, uvučena brada. Čest je slučaj da slaba brada negativno utiče i na samopouzdanje. Ovo se naročito sreće kod muškaraca, kod kojih je jaka i definisana brada jedan od simbola muškosti i karakterne snage. Ukoliko imate problem sa uvučenom bradom koji želite da rešite, onda možemo da vas obradujemo! Savremena medicina, osim hiruških metoda korekcije brade, nudi i nehirurško rešenje korekcija brade hijaluronskim filerima.

Šta je mala i uvučena brada?

Mala ili uvučena brada je pojava kada vrh brade nema dovoljnu projekciju ka napred, kako bi bio u ravnoteži sa drugim crtama lica, kao što su nos i čelo.
Kako na jednostavan način da utvrdite da li vam je brada uvučena?

Kada pogledate svoj profil, najisturenija tačka na vašoj bradi, nazvana pogonion se posmatra u odnosu na vertikalnu, zamišljenu liniju koja se pruža od nosa ka bradi – Riketovu liniju. Kod žena, pogonion bi idealno trebalo da bude na ovoj liniji ili 1-2 milimetara iza ove linije, dok kod muškaraca je poželjno da pogonion bude malo ispred linije. U svakom slučaju, ako je vaš pogonion iza ove linije, onda je vaša brada slaba i uvučena.

uvučena brada riketova linija

koji su uzroci?

Razlozi nastanka uvučene brade su najčešće genetsko nasleđe ili gubitak volumena potkožnog tkiva u bradi, prouzrokovanog procesom starenja.

Kako starimo, potkožno tkivo brade koje čine mišići, masno i koštano tkivo se smanjuje i menja oblik. Vrhunac količine koštane mase kod većine osoba je oko 25. godine, a nakon toga smanjuju se proizvodnja kalcijuma i gustina kostiju što dovodi do skupljanja koštanog tkiva. U ovom slučaju, kod brade smanjenje koštanog tkiva dovodi do njenog skraćivanja i povlačenja ka gore.

Promene izazvane starenjem se dešavaju i u samoj koži. Gubitkom kolagena i elastina, nastaju najpre pliće bore koje se vremenom produbljuju. Najizraženije bore na bradi su poznate kao marionetske bore koje se pružaju od uglova usana i daju tužan i stariji izgled licu. Osim toga, starenjem se javljaju opuštanje potkožnog tkiva i vrećice na bradi i na donjoj vilici, koje su posebno izražene kod osoba sa uvučenom i malom bradom.

Zbog svoje slabe nerazvijenosti ona negativno utiče i na ostale regije lica. Pre svega na nos, koji u takvim slučajevima izgleda prenaglašeno i disproporcionalno u odnosu na ostatak lica. Takođe, regija vrata je sklona formiranju podvaljka koji čini da mala i uvučena brada još više nestane i stopi se sa vratom.

Na koje načine možemo korigovati uvučenu bradu?

Ukoliko vam smeta uvučena i slaba brada, postoji nekoliko načina da je korigujete menjajući joj oblik, veličinu i projekciju. Nekada su bila popularna hirurška rešenja poput implanta za bradu ili genioplastike. Međutim, sa pojavom hijaluronskih filera, sve manje osoba sa problemom uvučene brade se odlučuje za hirurške zahvate.

Prednost filera je u tome što su manje invazivni, vremena oporavka gotovo da i ne postoji a rezultat se vidi odmah nakon tretmana. Takođe, upotreba hijaluronskih filera je krajnje prilagodljiva jer postoji mogućnost njihovog kasnijeg dodavanja ali i lakog uklanjanja ukoliko je potrebno.

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Politika Privatnosti.
I Accept

Uvučena brada i hijaluronski fileri

Kao što smo istakli gore korekcija brade hijaluronom je idealna za pacijente koji žele efektno, bezbedno i nehirurško rešenje, skoro bez dana oporavka! Hijaluronski fileri namenjeni korekciji brade su posebno dizajnirani da budu tvrđi i gušći kako bi joj pružili oblik, projekciju i volumen. Jedan od najčešće korišćenih filera za bradu je JUVÉDERM Volux, filer specifične gustine koji svojim osobinama imitira implant. Sve o njemu možete saznati ovde.

šta hijaluronski fileri mogu da učine za bradu?
  • Produže bradu ukoliko je kratka, kada lice posmatramo spreda.
  • Koriguju uvučenu bradu tako što povećaju njenu projekciju ka napred, gledano iz profila.
  • Povećaju ili smanje širinu donjeg dela brade. Za žensko lice je karakteristična zaobljena brada čija širina nije veća od širine rastojanja unutrašnjih uglova očiju. Neke žene mogu imati širu bradu koja izgleda muževno ili s druge strane, šiljastu, što doprinosi neproporcionalnom izgledu. Za muškarce je tipična četvrtasta brada.

  • Popune marionetske bore a sve o ovim borama i njihovoj korekciji možete saznati ovde.
  • Koriguju manje vrećice na bradi koje nastaju starenjem, u sklopu korekcije lineije donje vilice, odnosno jawline.
Koliko je potrebno filera za korekciju brade?

Za manju korekciju brade je u proseku potrebno oko 2 ml filera. Ukoliko pored brade radimo i jawline, tada je potrebno i od 3 pa do 4 ml hijalurona. Sve detalje kao i odgovore na najčešća pitanja o tretmanu korekcije brade hijaluronskim filerima možete saznati ovde.

pre i posle koreckije brade

Na slikama ispod su primeri naših pacijentkinja pre i posle korekcije brade hijaluronskim filerima.

Uvučena brada- cene i dodatna pitanja

Cene korekcije brade hijaluronskim filerima možete pogledati na stranici Cenovnik. Za sva dodatna pitanja pozovite nas na broj 060/345-0304 ili nam pišite na estetikabgd@gmail.com.